Liuttu Flybus – Airport Shuttle / lentokenttäkuljetus

Liuttu ja Tredea tarjoavat yhteistyössä shuttle bus -kuljetuspalvelua Tampereen keskustan ja Tampere–Pirkkala-lentokentän välillä.
There is a shuttle bus service between Tampere city centre and the airport. The service is provided by Liuttu and Tredea. 

Kuljetus palvelee Finnairin, SASin ja AirBalticin aamulentojen/saapuvien yölentojen matkustajia:
Shuttle service is available to passengers traveling on Finnair, SAS and AirBaltic morning/night flights:

Saapuvat lennot /Arriving flights:
Finnairin lennot Helsingistä AY269, AF4652 su–pe klo 00.20
Finnair flights AY269, AF4652 from Helsinki Sun–Fri at 00.20

Air Baltic  BT357  lento Riikasta su–pe 00.30
AirBaltic flight BT357 from Riga Sun–Fri at 00.30

SAS SK4240 lento Tukholmasta su–to 00.35
SAS flight SK4240 from Stockholm Sun–Thu at 00.35

Lähtevät lennot / Departing flights :
BT357 Air Baltic lento Riikaan ma–la klo 5.25
BT357 Air Baltic flight to Riga Mon–Sat at 5.25

Finnairin lento Helsinkiin AY270, AF4661 ma–la klo 6.15
Finnairin flights AY270, AF4661 to Helsinki Mon–Sat at 6.15

SAS SK4241 Tukholmaan ma–pe klo 6.25
SAS flight SK4241 to Stockholm Mon–Fri at 6.25

Liutun FlyBus-kyltillä varustettu auto odottaa lentokentälle saapuvia matkustajia terminaalin edessä. Hotellista kentälle matkustavat voivat varata kuljetuksen hotellin vastaanotosta. Kuljetuksen hinta on 10 € (maksu kuljettajalle käteisellä tai yleisimmillä maksukorteilla).

Flybus-marked Liuttu shuttle vehicles are waiting for arriving passengers outside the airport terminal. Passengers traveling from the hotels to the airport can reserve a ride from the hotel reception. The price of the shuttle service is 10 euros (paid to the driver in cash or credit card)

Tarvittaessa kuljetuksista voi tiedustella myös Liutun palvelunumerosta
+ 358 (0) 100 4041 (24/7, puhelut 0,77 €/min + pvm)

For more information about shuttle and other car services, please contact Liuttu’s service number + 358 (0) 100 4041 (24/7, calls 0,77 €/min + LCC)

 

FlyBus kuljetusreitti / Shuttle bus route:

Kuljetus lentokentältä hotelleille lentojen saapumisaikataulun mukaisesti (00.20–00.35 saapuvat lennot), kuljetusreitti Tampereen keskustaan:

Shuttle service to the hotels from the airport according to the flight schedules (00.20–00.35 arriving flights), shuttle route to the city centre (stops):

1. Solo Sokos Hotel Torni Tampere
2. Scandic Tampere Station
3. Holiday Inn Tampere
4. Lapland Hotel Tampere
5. Tampere Dream Hostel

Kuljetusaikataulu ja -reitti hotelleilta lentokentälle (AirBaltic 5.25 lähtevä lento):
Shuttle service timetable from the hotels to the airport (AirBaltic flight at 5.25)

1. Holiday Inn Tampere  03.25
2. Lapland Hotel Tampere  03.30
3. Tampere Dream Hostel  03.35
4. Solo Sokos Hotel Torni Tampere  03.40
4. Scandic Tampere Station  03.45

Kuljetusaikataulu ja -reitti hotelleilta lentokentälle (Finnair/SAS 6.15 & 6.25
lähtevät lennot):
Shuttle service timetable from the hotels to the airport (Finnair/SAS flights at 6.15 & 6.25)

1. Holiday Inn Tampere  04.40
2. Lapland Hotel Tampere  04.45
3. Tampere Dream Hostel 04.50
4. Solo Sokos Hotel Torni Tampere  04.55
4. Scandic Tampere Station  05.00

Saapuvat lennot

Lähtevät lennot

Junat

Tampereen rautatieasemalta lähtevät junat

Tampereen rautatieasemalle saapuvat junat

Seuraa meitä